Úvodní stránka

Mateřské školy jsou jediným typem škol, kde není přerušen provoz na základě rozhodnutí vlády. České republiky. To, zda mateřskou školu uzavřou, či nikoliv zůstalo v gesci ředitelů, kteří, často společně se zřizovatelem, vyhodnocují situaci a potřebnost zachování provozu zejména s ohledem na rodiče, jejich pracovní vytížení a konkrétní situaci.

Milí rodiče, ocitáme se v nelehké situaci, ale ze všeho špatného může vyplynout i něco dobrého. Tím nejlepším pro Vás a Vaše děti je jedinečná příležitost vrátit se ke kořenům, k podstatě rodiny a jejího významu pro rozvoj dítěte. Máte možnost trávit s dětmi více času, povídat si, sdílet, pozorovat drobné každodenní pokroky dítěte, které obvykle ani nemáte možnost postřehnout a radovat se z nich. Máte doma děti v předškolním věku, není tedy nutné (ani vhodné) je cíleně učit, není prospěšné je zatěžovat „školskými úkoly“.

Dětem i sobě můžete prospět, když se budete inspirovat následujícími doporučeními, která nabízíme:

• Věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte
  • Podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe- oblékání, hygiena
  • Zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…)
  • Dbejte na pravidelný denní režim
  • Podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic, výročí…)
  • Zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…)
  • S dětmi čtěte každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky
  • Společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry
  • Využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…)
  • Povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité (viz. příloha)

Kreativitě se meze nekladou. Dětství je krátké, jedinečné a neopakovatelné.

Využijme nabízené období příležitosti k tomu, abychom si uvědomili, co je pro nás důležité. Naše děti si to rozhodně zaslouží, a to nejen v době nouzového stavu.

Díky Vám všem.

Milé děti, maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové, prostě všichni, kdo jste právě nahlédli na stránky naší mateřské školy. Pokud  máte chuť si s námi hrát, nabízíme Vám aktivity připravené pro naše děti právě na tento měsíc. Jsou jednoduché, pro všechny zábavné a poučné.  Postupně Vám budeme nabízet další podněty a hry tak, jak je paní učitelky pro děti připravily.  Až se sejdeme v mateřské škole, budeme mít radost, když nám přinesete ukázat a pochlubit se,  co děti umí nového a  obrázek vystavíme na nástěnku.

Přejeme  Vám pevné zdraví, radostných okamžiků strávených v rodinném kruhu.

Kolektiv učitelek Mateřské školy Cheb, Osvobození 67, příspěvková organizace, Cheb, 350 02

ZDROJE A MATERIÁLY:

Weby pro učitele a rodiče o předškolním vzdělávání:

predskolaci.cz

detsky-web.cz

hrajeme-si.cz

Výtvarné a tvořivé činnosti:

krokotak.com

tvorivedeti.cz

sikovny-cvrcek.cz

napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

pinterest.com

Zaměstnanci naší mateřské školy nezahálejí. Spojily svůj um a kreativitu a pomáhají, kde je nejvíc potřeba. Šijí roušky a rozdávají na místa, kde jsou potřebné. Myslíme na Vás, přejeme pevné zdraví a brzy na shledanou.

Kolektiv zaměstnanců mateřské školy.

Vážení rodiče připravily jsme pro Vás v sekci dokumenty stránku,

Nápady a tvoření

,kde si můžete stáhnout dokumenty a obrázky, jenž jsme pro Vás připravily.

Rozhodnutí o přerušení provozu
Mateřské školy Cheb, Osvobození 67, příspěvková organizace
od 16. března 2020 na dobu neurčitou.

Ke stažení:

Rozhodnutí o přerušení provozu

Formulář: Ošetřovné škola 1 rodič

Formulář: Ošetřovné škola 2 rodiče-střídání

Školička bruslení 2020

ČARUJI VELKÉ KOUZLO – ZAHRADNÍ SLAVNOST MDD

Čaruji velké kouzlo 2019

Rozhýbejte naše děti

slunicko

“Vstávej sluníčko, vstávej a hřej, krásně je na světě, nezhasínej.

Usměj se do rosy a kdo tě poprosí, úsměv mu dej, srdce zahřej.

Rozsviť se sluníčko, zahřej nás maličko,

chceme si u tebe chviličku hrát, ve tmě a bez tepla budeme se bát.

Směje se sluníčko na ten náš svět, jasné a kulaté, zlaté jak med.

Světlo a teplíčko, to naše sluníčko vykouzlí hned, pro celý svět.”

Mateřská škola Cheb, Osvobození 67, příspěvková organizace

s odloučeným pracovištěm Pastýřská 4,Cheb